1976 yılında Lefkoşa’da doğdu.

Türk Maarif Kolejinden (Lefkoşa) 1993 yılında mezun olduktan sonra Oxford Brookes Üniversitesinde 1993-1997 yılları arasında BSc. Accounting & Finance and Economics okudu. First class honours derecesi ile mezun oldu.

1997-2002 yılları arasında chartered accountant olmanın bir koşulu olarak İngiltere’de Coopers and Lybrand ile CTM Partnership bağımsız denetim şirketlerinde denetci olarak çalıştı. Bu süre içerisinde Institute of Chartered Accountants in England and Wales’in gerektirdiği bütün imtihanları tamamlayarak ‘Chartered Accountant’ ünvanını elde etti.

2003 yılında bu yana Erdal & Co’nun ortağı olarak özellikle Banka denetimlerinde ve diğer kurumların denetim, muhasebe, danışmanlık ve vergi konularında aktif olarak faaliyet göstermektedir. UFRS (IFRS) Finansal Raporlama konusunda da bankalara ve şirketlere danışmanlık hizmeti vermektedir.

Avrupa Birliği’nin (AB) sunduğu hibe programlarının denetimi için (Expenditure verification) AB tarafından yetkili kılınmıştır. Bu rolü aktif olarak devam ettirmektedir.