Erdal & Co 1973 yılında kurulmuş Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde (KKTC) bağımsız denetim, muhasebe, vergi ve danışmanlık hizmetlerini veren profesyonel bir kurumdur. 4 ortağı İngiltere’deki Institute of Chartered Accountants in England and Wales (ICAEW) üyesidir.

KKTC Merkez Bankasından KKTC’deki bankaları denetleme yetkisine sahip ve Maliye Bakanlığından halka açık şirketler dahil tüm kurumları denetleme yetkisine haiz kurumumuz, bağımsız denetim ve mali müşavirlik dalında KKTC’de faaliyetini sürdüren lider meslek kuruluşudur.

Erdal & Co şirket tescilleri,  mali durum incelemesi (Due Diligence), Mali Değerleme Raporları (Financial Valuation) ve Avrupa Birliği (AB) hibe denetimi konularında engin tecrübeye sahiptir.

Dinamik ve genç bir personel kadrosuna sahip olan Erdal & Co şirket, kurum ve örgütlere istikrarlı ve katma değer yaratan hizmetlerini müvekkillerinin ve KKTC makamlarının güveni ile sürdürmektedir. Sektörler hakkındaki bilgi birikimi (knowhow) Erdal & Co’yu lider pozisyonda tutmaktadır.

Müvekkilleri arasında kurumsal yapıya sahip Bankalar, Sigorta ve yerel ve uluslararası şirketler yanında kar amacı gütmeyen sivil toplum örgütleri de mevcuttur.

Erdal & Co yaptığı işler yanında topluma katkı yapmayı sosyal sorumluluk ilkesi çerçevesinde bir görev bilmektedir. Gerek mesleki konularda gerek sosyal ve çevresel konularda aktif olarak katkı da bulunmaktadır.

 

Misyon

Misyonumuz denetim, muhasebe, vergi ve danışmanlık hizmetlerini dürüst, tarafsız ve sorumlu bir şekilde sunmak; tecrübelerimizi ve bilgi birikimimizi kullanarak hizmet verdiğimiz kurum ve kişilere katma değer yaratmak ve beklentilerini aşmaktır.

Vizyon

Vizyonumuz, ülkede ve bölgede itibarlı, saygın ve tercih edilen lider pozisyonumuzu insanlara, teknolojiye, yeniliklere ve altyapıya yatırımımızı sürdürerek korumak; Sektörümüzün daha güçlü, şeffaf ve güvenilir olması için aktif rolümüzü devam ettirmektir.

Değerlerimiz

Bizim değerlerimiz hizmet verdiklerimize ve birbirimize olan davranışımızı belirlemekte, bir takım olarak en verimli ve etkili şekilde hizmet vermemizi ve güçlü bir kurum kültürü yaratmamızı sağlamaktadır. Bu değerlerimiz:

  • Dürüstlük
  • Tarafsızlık
  • Profesyonel yeterlilik ve ilgi
  • Gizlilik
  • Profesyonel davranış